Lokalne, prowadzone przez instruktora kursy szkoleniowe na żywo Yocto Project demonstrują poprzez interaktywną dyskusję i praktyczne ćwiczenia z podstawami i zaawansowanymi tematami Yocto Project. Szkolenie Yocto Project jest dostępne jako "szkolenie online na żywo" lub "szkolenie na żywo na miejscu". Szkolenie na żywo online (inaczej "zdalne szkolenie na żywo") odbywa się za pomocą interaktywnego, zdalnego pulpitu . Szkolenie na żywo na miejscu może odbywać się lokalnie w siedzibie klienta w dolnośląskie lub w korporacyjnych centrach szkoleniowych NobleProg w dolnośląskie. NobleProg — Twój lokalny dostawca szkoleń
Wrocław
NobleProg, Ludwika Rydygiera 2a/22, Wroclaw, Polska, 50-249
Lokal znajduje się w samym centrum miasta (vis-à-vis hotelu HP Park Plaza), zaledwie 10 minut spacerem od Rynku, tuż przy skrzyżowaniu ulic Drobnera i Rydygiera.
Wejście do budynku zlokalizowane jest od strony ulicy Śrutowej, tuż przy skrzyżowaniu z Bolesława Drobnera. Idąc od strony pl. Bema, mijamy po prawej stronie Rossmann i tuż za nim skręcamy w Śrutową - wejście będzie po prawej. Kierując się od pl. Dubois, mijamy po lewej aptekę Ziko oraz Carrefour Express i dochodzimy aż do skrzyżowania z ul. Śrutową - skręcamy w nią, wejście do budynku będzie po prawej stronie.
Sala szkoleniowa znajduje się na drugim piętrze.
Parking
W pobliżu sali szkoleniowej liczba miejsc parkingowych jest ograniczona, nie obowiązuje strefa płatnego parkowania (wzdłuż ulic Rydygiera, Śrutowej i Henryka Brodatego, Bolesława Drobnera). Ul. Ludwika Rydygiera jest jednokierunkowa, wjazd od ul. Bolesława Drobnera. Ul. Śrutowa także jest jednokierunkowa, wjazd od ul. Henryka Brodatego.
Dojazd komunikacją miejską
W tym prowadzonym przez instruktora szkoleniu na żywo w dolnośląskie uczestnicy dowiedzą się, jak utworzyć system kompilacji dla wbudowanego Linux opartego na Yocto Project.
Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
Zrozumieć podstawowe pojęcia stojące za systemem kompilacji Yocto Project, w tym przepisy, metadane i warstwy.
Zbudować obraz Linux i uruchomić go pod emulacją.
Oszczędzać czas i energię budując systemy wbudowane Linux.
Opis
To czterodniowe szkolenie łączy teorię z praktycznymi ćwiczeniami w celu wprowadzenia Yocto Project. Odpowiada na często zadawane pytania, takie jak:
Czy naprawdę konieczne jest używanie innej wersji toolchaina/bibliotek/pakietów dla każdego projektu GNU/Linux, a na dodatek stosowanie innego przepływu pracy?
Czy można zapewnić, że środowisko programistyczne jest identyczne dla wszystkich deweloperów/dostawców i że za ponad 10 lat nadal będzie można tworzyć identyczne kompilacje jak dziś?
Czy YP może pomóc dowiedzieć się, na jakich licencjach oprogramowania są licencjonowane używane pakiety?
Sesje praktyczne są przeprowadzane na docelowym sprzęcie (np. Beagle Bone Black Rev. C - http://beagleboard.org/BLACK). Po zakończeniu szkolenia będziesz mógł pobrać obraz docker z Ubuntu 14.x i wszystkimi preinstalowanymi zależnościami oraz przykładami, aby pracować z materiałem kursu we własnych laboratoriach. Należy pamiętać, że nie jest to kurs wprowadzający do Embedded GNU/Linux. Powinieneś już wiedzieć, jak działa Embedded GNU/Linux i jak skonfigurować / zbudować jądro GNU/Linux i sterowniki jądra.
Kto powinien wziąć udział?
Używasz już GNU/Linux w swoich projektach i prawdopodobnie słyszałeś o Yocto Project, ale nie odważyłeś się przyjrzeć mu bliżej lub miałeś trudności z jego użyciem. Nie wiesz, czy i jak twój codzienny przepływ pracy może być dostosowany do YP i ogólnie uważasz, że YP jest raczej skomplikowany. Po co nam to wszystko, skoro wcześniej wszystko było (podobno) o wiele łatwiejsze? Po szkoleniu powinieneś być w stanie zdecydować, czy potrzebujesz YP, czy nie. Warsztaty skierowane są do programistów, programistów, inżynierów systemowych, testerów, administratorów, inżynierów i innych osób zainteresowanych YP, z solidną znajomością Embedded GNU/Linux.