Lokalne, prowadzone przez instruktora kursy szkoleniowe na żywo DoDAF (Department of Defense Architecture Framework) obejmują poprzez interaktywną dyskusję i praktyczne ćwiczenia wszystkie tematy związane z DoDAF, w tym wprowadzenie, tło i metodologie. Szkolenie DoDAF jest dostępne jako "szkolenie online na żywo" lub "szkolenie na żywo na miejscu". Szkolenie na żywo online (inaczej "zdalne szkolenie na żywo") odbywa się za pomocą interaktywnego, zdalnego pulpitu . Szkolenie na żywo na miejscu może odbywać się lokalnie w siedzibie klienta w dolnośląskie lub w korporacyjnych centrach szkoleniowych NobleProg w dolnośląskie. NobleProg — Twój lokalny dostawca szkoleń
Wrocław
NobleProg, Ludwika Rydygiera 2a/22, Wroclaw, Polska, 50-249
Lokal znajduje się w samym centrum miasta (vis-à-vis hotelu HP Park Plaza), zaledwie 10 minut spacerem od Rynku, tuż przy skrzyżowaniu ulic Drobnera i Rydygiera.
Wejście do budynku zlokalizowane jest od strony ulicy Śrutowej, tuż przy skrzyżowaniu z Bolesława Drobnera. Idąc od strony pl. Bema, mijamy po prawej stronie Rossmann i tuż za nim skręcamy w Śrutową - wejście będzie po prawej. Kierując się od pl. Dubois, mijamy po lewej aptekę Ziko oraz Carrefour Express i dochodzimy aż do skrzyżowania z ul. Śrutową - skręcamy w nią, wejście do budynku będzie po prawej stronie.
Sala szkoleniowa znajduje się na drugim piętrze.
Parking
W pobliżu sali szkoleniowej liczba miejsc parkingowych jest ograniczona, nie obowiązuje strefa płatnego parkowania (wzdłuż ulic Rydygiera, Śrutowej i Henryka Brodatego, Bolesława Drobnera). Ul. Ludwika Rydygiera jest jednokierunkowa, wjazd od ul. Bolesława Drobnera. Ul. Śrutowa także jest jednokierunkowa, wjazd od ul. Henryka Brodatego.
Dojazd komunikacją miejską
Ramy Architektury Departamentu Obrony (DoDAF) to ramy architektury dla Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, które zapewniają strukturę dla konkretnych zainteresowanych stron poprzez punkty widzenia zorganizowane według różnych widoków.
DoDAF definiuje zestaw widoków, które działają jako mechanizmy wizualizacji, zrozumienia i przyswojenia szerokiego zakresu i złożoności opisu architektury za pomocą środków tabelarycznych, strukturalnych, behawioralnych, ontologicznych, obrazowych, czasowych lub graficznych.
Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w przypadku dużych systemów, w których występują złożone problemy z integracją i interoperacyjnością. Jest też wyjątkowe, ponieważ wykorzystuje widoki operacyjne szczegółowo opisujące domenę operacyjną zewnętrznego klienta, w której będzie działał rozwijany system.
UPDM to inicjatywa Object Management Group (OMG) mająca na celu opracowanie standardu modelowania, który wspiera zarówno Ramy Architektury Departamentu Obrony USA (DoDAF), jak i Ramy Architektury Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii (MODAF). Standard modelowania nosi nazwę Unified Profile for DoDAF and MODAF (UPDM).